30.05.2020

30.05.2020 - ІА УНН: На Вінниччині викрили злочинну групу, яку підозрюють в розтраті 19 млн бюджетних коштів

   КИЇВ. 30 травня. УНН. На Вінниччині військова прокуратура викрила злочинну групу у складі 5 осіб, один з яких є працівником поліції. Їх підозрюють в розтраті бюджетних коштів у розмірі 19 млн грн. Про це повідомляє УНН з посиланням на пресслужбу військової прокуратури Центрального регіону України.

   “Військовою прокуратурою Вінницького гарнізону Центрального регіону України викрито злочинну групу у складі 5 цивільних осіб, з яких одна наразі є діючим працівником поліції. За даними слідства, у грудні 2017 року керівник приватного товариства, його власник та фізична особа-підприємець разом з двома спільниками під час капітального будівництва (відновлення) дорожньої мережі охоронного периметру технічної території однієї з військових частин, дислокованої на Вінниччині, скористались службовою недбалістю командира зазначеної частини, який мав контролювати хід виконання робіт”, - йдеться у повідомленні.

   Вказано, що шляхом завищення обсягів та вартості виконаних робіт, а також службової підробки офіційних документів підозрювані привласнили 3,2 млн грн, які були їм перераховані військовою частиною. Крім цього, протягом червня-липня 2019 командир військової частини оплатив вказаним особам ще понад 15,9 млн грн бюджетних коштів у якості передоплати за фактично не виконані роботи. Отримавши кошти, учасники злочинної групи в подальшому здійснили низку фінансових операцій з метою їх легалізації через ФОПи, які згодом припинили роботу.

   “Таким чином, протягом 2017-2019 років зловмисниками було привласнено бюджетні кошти на загальну суму понад 19 млн грн. 29 травня 2020 року підполковнику ЗСУ, командиру військової частини, повідомлено про підозру за ч. 3 ст. 425 КК України, - недбале ставлення до військової служби, вчинене в умовах особливого періоду, крім воєнного стану”, - повідомили у пресслужбі.

   Вказано, що організатору злочинної групи, одному із виконавців та двом пособникам повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 209 Кримінального кодексу України – привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, легалізацію (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом, вчинене групою осіб; ще одному із виконавців - за ч. 5 ст. 191 та ч. 2 ст. 366 ККУ, - привласнення майна шляхом зловживання службовим становищем в особливо великих розмірах, вчинене групою осіб, та службове підроблення, що спричинило тяжкі наслідки.

   “Санкціями вказаних статей Кримінального кодексу України, передбачено покарання: для командира військової частини - у виді позбавлення волі на строк від 5 до 7 років; для інших учасників злочинної групи - у виді позбавлення волі на строк від 7 до 12 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років та з конфіскацією майна”, - додали у пресслужбі.

ДЖЕРЕЛО

кількість переглядів: 139