Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
Завершено досудове розслідування щодо діяльності злочинної організації у схемі по ухиленню від мобілізації: Київська спецпрокуратура

.

     За процесуального керівництва Київської спеціалізованої прокуратури у сфері оборони завершено досудове розслідування стосовно організатора та восьми учасників злочинної організації.

     Їм інкриміновано створення, керівництво злочинною організацією та участь у ній, пособництво в ухиленні від призову на військову службу під час мобілізації, незаконне переправлення осіб через державний кордон України, службове підроблення та одержання неправомірної вигоди (ч. 1, 2 ст. 255, ч. 4 ст. 28, ч. 3 ст. 332, ч. 1 ст. 366, ч. 1 ст. 32, ч. 2 ст. 369-2, ч. 5 ст. 27, ст. 336  КК України).

    Як вже повідомлялося, за даними слідства, колишній керівник Київського обласного військового комісаріату створив злочинну організацію, до якої залучив представників окремих районних ТЦК та СП Київської області, а також керівницю ВЛК при одному з ТЦК.

  

   Окрім цього, колишній начальник Київського обласного військового комісаріату залучив до махінацій свого сина, колишню дружину та близьких знайомих, які також отримали підозри у вчиненні вищевказаних злочинів.

  Підозрювані підшукували військовозобов’язаних чоловіків, які бажали виїхати за кордон. Вони вносили недостовірні відомості до військово-облікових документів та виготовляли їм довідки ВЛК із фіктивними діагнозами. Це давало підстави визнати військовозобов’язаного непридатним до військової служби з подальшим виключенням з військового обліку. Таким чином, вказаним особам вдалося виїхати з території України.

    Грошова винагорода за такі послуги становила від 6 до 10 тисяч доларів США.

   Після ознайомлення сторонами захисту з матеріалами розслідування обвинувальний акт буде скеровано до суду.

  Досудове розслідування здійснювалося слідчими 3 відділу ТУ ДБР у м. Києві за оперативного супроводу ДЗНД  СБ України.

Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону
Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону у 
 та 

кількість переглядів: 285