Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
Завершено розслідування щодо вибухів у Шевченківському районному суді Києва

.

Прокурорами Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону скеровано до суду обвинувальні акти стосовно шести співробітників ДУ «Київський слідчий ізолятор».

Трьом обвинуваченим інкриміновано службову недбалість, що спричинила тяжкі наслідки (ч. 2 ст. 367 КК України), ще трьом – службове підроблення (ч. 1 ст. 366 КК України).

Як вже повідомлялося,  через службову недбалість співробітників слідчого ізолятора та конвойної служби 5 липня 2023 року арештант виніс із ДУ «Київський слідчий ізолятор» та проніс саморобні вибухові пристрої до Шевченківського районного суду. У подальшому, в приміщенні суду, він привів їх у дію. Це призвело до його загибелі, поранення співробітників поліції та пошкодження приміщення і майна суду.

Встановлено, що співробітники ДУ «Київський слідчий ізолятор» передали арештанта конвойній службі Нацгвардії без жодного обшуку речей. Військовослужбовці конвойної служби теж не провели особистий обшук та не перевірили його речі перед тим, як доставити до суду.

Крім того, троє працівників слідчого ізолятора протягом тривалого часу підробляли обов’язкові акти обшуків камерних приміщень, хоча фактично перевірки не проводили. Таким чином, утримувані мали можливість користуватися забороненими речами та предметами.

У ході розслідування, під час обшуків у камері, де утримувався обвинувачений вилучено гліцерин, каніфоль, електричні проводи та інші хімічні речовини. Частина з них, згідно висновку експертизи, входила до складу саморобних вибухових пристроїв, які здетонували у суді.

Нагадаємо, у грудні 2023 року суд визнав винними двох військовослужбовців Національної гвардії України у порушенні статутних правил вартової служби чи патрулювання (ч. 3 ст.418 КК України).

Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими ГСУ ДБР.


Прес-служба Спеціалізованої прокуратури у сфері оборони Центрального регіону
Спеціалізована прокуратура у сфері оборони Центрального регіону у 
 та 

кількість переглядів: 313