Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
Черкаська спецпрокуратура: за одержання хабара у 10 тисяч доларів затримано посадовця військкомату

.

   За процесуального керівництва прокурорів Черкаської спеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону затримано військовослужбовця одного із районних територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки Черкаської області.

   За даними слідства, вказаний військовослужбовець  одержав неправомірну вигоду в розмірі 10 000 доларів США. За вказану «винагороду» він обіцяв вплинути на позитивне вирішення питання про постановку громадянина України на військовий облік, визнання його непридатним до проходження військової служби за станом здоров’я та видачу довідки, яка надавала б йому дозвіл для виїзду за кордон під час воєнного стану. Після одержання хабара вказана військова посадова особа з метою уникнення кримінальної відповідальності самовільно залишила місце служби і переховувалась від органів слідства та суду, у зв’язку з чим перебувала в розшуку з 16.08.2022.

   31.08.2022 останнього затримано оперативним підрозділом Третього оперативного відділу ТУ ДБР, розташованого у м. Києві.

   01.09.2022 слідчим суддею Соснівського районного суду м. Черкаси задоволено клопотання прокурора та стосовно вказаного військовослужбовця застосовано запобіжний захід у виді тримання під вартою строком на 60 діб, із можливістю внесення застави в розмірі 200 мінімальних прожиткових мінімумів для працездатних осіб, що складає 496200 грн.

   Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснюється слідчими Четвертого слідчого відділу (з дислокацією у м. Черкасах) Територіального управління Державного бюро розслідування, розташованого у місті Києві.

   Санкціями ч. 3 ст. 369-2 та ч. 5 ст. 407 Кримінального кодексу України затриманому передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк до десяти років з конфіскацією майна.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба Cпеціалізованої прокуратури у військовій та оборонній сфері Центрального регіону

кількість переглядів: 1292