10.07.2020

Військовослужбовцю загрожує ув’язнення за повідомлення завідомо неправдивої інформації щодо замінування бази зберігання боєприпасів

     

   Військова прокуратура Вінницького гарнізону Центрального регіону України скерувала до суду обвинувальний акт щодо військовослужбовця однієї з військових частин.

   Встановлено, що вказаний молодший сержант контрактної служби, перебуваючи у відрядженні у військовій частині, дислокованої в Гайсинському районі Вінницької області, з мобільного телефону свого співслужбовця здійснив дзвінок на скорочений номер екстреного виклику поліції «102» Головного управління Національної поліції у Вінницькій області. Під час дзвінка він анонімно повідомив оператору завідомо неправдиву інформацію про мінування та подальший підрив складів однієї з військових частин - бази зберігання боєприпасів ДШВ. Результатом вищевказаних протиправних дій під загрозу було поставлено громадську безпеку, а також здійснено безпідставне відволікання від виконання своїх обов`язків органів Національної поліції для перевірки вказаного повідомлення про підготовку вибуху, яке в подальшому не підтвердилося.

   Досудове розслідування у кримінальному провадженні здійснювалося слідчими слідчого управління Головного управління Нацполіції у Вінницькій області.

   Згідно із ч. 1. ст. 259 Кримінального кодексу України за завідомо неправдиве повідомлення про підготовку вибуху, який загрожує загибеллю людей чи іншими тяжкими наслідками, зловмиснику загрожує покарання у виді позбавлення волі на строк від 2 до 6 років.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України

кількість переглядів: 1997