27.03.2018

Брифінг військового прокурора Центрального регіону України, державного радника юстиції 3 класу Григорія Рябенка

     

Сьогодні в засобах масової інформації, зокрема на низці Інтернет-ресурсів поширено інформацію про нібито викрадену військову техніку, яку виявлено у Новоград-Волинському районі Житомирської області.

   27.03.2018 року в приміщенні військової прокуратури Центрального регіону України відбувся брифінг військового прокурора Центрального регіону України для представників ЗМІ щодо цієї інформації.

   Насправді техніка, про яку йдеться, не є бойовою і взагалі не є військовою. Серед вказаної техніки 196 одиниць демілітаризованої, з яких 93 – автомобілі та тягачі, 98 – причепи, кунги та цистерни, 4 одиниці БТР та 1 - БРДМ. Наразі на вилучену техніку в ході досудового розслідування судом накладено арешт.

   Передчасно оприлюднене ЗМІ твердження, що ця техніка є військовою, не відповідає дійсності. У рамках розслідування кримінального провадження щодо крадіжки нафтопродуктів із нафтопроводу «Дружба» було виявлено цистерни. У ході проведення санкціонованих обшуків виявлено 196 одиниць техніки, які мають явно військове походження. З огляду на це Слідчим управлінням Національної поліції в Житомирській області було розпочато кримінальне провадження за ознаками злочинів, передбачених ч.3 ст.191 Кримінального кодексу України.

   Наразі слідство перебуває на початковій стадії. На 17 одиниць техніки вже здобуто документи, договори, які підтверджують законність їх відчуження через уповноважені державні підприємства упродовж 2013-2016 років. Ця техніка реалізовувалася, як надлишкове майно, і цим займалися уповноважені підприємства.

   Реалізація надлишкової чи такої, що вислужила терміни експлуатації, транспортної техніки із ЗСУ чи інших військових формувань передбачена чинним законодавством, оскільки реалізується техніка, яку економічно невигідно відновлювати. Порядок її реалізації визначений Законом України «Про правовий режим майна у Збройних Силах України» та Постановою Кабінету Міністрів України № 1919 від 28.12.2000 року «Про порядок відчуження та реалізації військового майна Збройних Сил». Перелік такого майна оприлюднено на сайті МОУ.

   Військовий прокурор Центрального регіону України зазначив, що в ході огляду окремих одиниць вилученої техніки встановлено ознаки знищення номерів вузлів та агрегатів, у зв’язку із чим для їх відновлення та ідентифікації призначено криміналістичну експертизу.

   Проведеними оглядами встановлено, що близько 30% техніки, а саме 72 одиниці, реалізовувалися Управлінням обліку надлишкового військового майна ЗСУ комерційним структурам через уповноважене державне підприємство. Наразі тривають слідчі дії, направлені на отримання документів, які мають підтвердити походження цієї техніки.
У власника вказаної техніки, яким є приватний підприємець, вже вилучено договори, довіреності та інші документи щодо купівлі-продажу, з яких можна зробити висновок, що придбання відбувалося упродовж останніх 6 - 8 років. Як вважає слідство, на даний час немає підстав для затримання власника.

   Інформації про те, що окремі одиниці техніки завезені із зони АТО, також немає.

   Розслідування даного кримінального провадження здійснюється Слідчим управлінням Головного управління Національної поліції в Житомирській області, процесуальне керівництво - військовою прокуратурою Житомирського гарнізону Центрального регіону України.

   Наразі перевіряється обґрунтованість списання техніки, визначення її оціночної вартості та дотримання порядку її реалізації. Якщо буде доведено, що вона придбана у незаконний спосіб, її може бути конфісковано у дохід держави. Досудове розслідування триває.

Прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України

кількість переглядів: 1672