Контраст contrast
Шрифт Очистити
Сховати налаштування
 
Військова прокуратура Вінницького гарнізону затримала дезертира-зрадника ЗСУ на Кіровоградщині

     

   01.08.2018 року під процесуальним керівництвом військової прокуратури Вінницького гарнізону Центрального регіону України співробітники Служби безпеки України затримали на Кіровоградщині військовослужбовця Збройних Сил України, який перебував у розшуку з 2014 року.

   Правоохоронці встановили, що на початку березня 2014 року старший солдат військової частини, яка була з дислокована в АР Крим, не з’явився до нового місця служби на материковій частині України. За інформацією СБУ, протягом 2015 року чоловік проходив службу за контрактом у лавах Збройних Сил Росії. Звільнившись з служби країні-агресору, зрадник згодом повернувся додому, до Олександрійського району Кіровоградської області.

   На даний час тривають слідчі дії з метою перевірки інформації щодо сприяння перебіжчиком військовому командуванню Росії у розвідувально-підривній діяльності проти України. Вирішується питання щодо порушення другого кримінального провадження за ознаками злочину, передбаченого ст. 111 Кримінального кодексу України.

Довідково:
•    Ст. 111 КК України, «Державна зрада, тобто діяння, умисно вчинене громадянином України на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності та недоторканності, обороноздатності, державній, економічній чи інформаційній безпеці України: перехід на бік ворога в умовах воєнного стану або в період збройного конфлікту, шпигунство, надання іноземній державі, іноземній організації або їх представникам допомоги в проведенні підривної діяльності проти України, - карається позбавленням волі на строк від дванадцяти до п’ятнадцяти років з конфіскацією майна або без такої.

•    2. Звільняється від кримінальної відповідальності громадянин України, якщо він на виконання злочинного завдання іноземної держави, іноземної організації або їх представників ніяких дій не вчинив і добровільно заявив органам державної влади про свій зв'язок з ними та про отримане завдання».

Прес-служба військової прокуратури Центрального регіону України

кількість переглядів: 3963